28 Σεπτεμβρίου 2022

Ξηρόμερο 5/9 – Επαναληπτική Διαβούλευσης

Δημόσια Τακτική Επαναληπτική Συνεδρίαση
της Επιτροπής Διαβούλευσης Ξηρομέρου
μέσω τηλεδιάσκεψης

  • Ανακοίνωση της  Προέδρου
    της Επιτροπής Διαβούλευσης Ξηρομέρου
    Χριστίνας Ταμπράτζη – Πέττα

Σας καλούμε σε δημόσια Τακτική Συνεδρίαση της Επιτροπής Διαβούλευσης μέσω τηλεδιάσκεψης, που θα πραγματοποιηθεί την 5η Σεπτεμβρίου 2022, ημέρα Κυριακή και ώρα 07:30 μ.μ., σύμφωνα με την ΚΥΑ Δ1α/ΓΠ.οικ.44590 «Παράταση ισχύος της υπό στοιχεία Δ1α/ΓΠ.οικ.43107/22.7.2022 για συζήτηση και λήψη αποφάσεων στο κάτωθι θέμα ημερήσιας διάταξης:

 

ΘΕΜΑ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ

  1. ΓΝΩΜΟΔΟΤΗΣΗ ΚΑΙ ΥΠΟΒΟΛΗ ΠΡΟΤΑΣΕΩΝ ΕΠΙ ΤΟΥ ΣΧΕΔΙΟΥ ΤΟΥ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΥ ΔΙΚΤΎΟΥ ΑΠΟΧΕΤΕΥΣΗΣ ΔΗΜΟΥ ΞΗΡΟΜΈΡΟΥ “.
    Σε περίπτωση έλλειψης απαρτίας, σύμφωνα με τον κανονισμό λειτουργίας της Δημοτικής Επιτροπής Διαβούλευσης, η συνεδρίαση θα πραγματοποιηθεί την επόμενη ημέρα και συγκεκριμένα την 5η Σεπτεμβρίου 2022 και ώρα 07:30 μ.μ και με το ίδιο θέμα ημερήσιας διάταξης.

Η συνεδρίαση είναι επαναληπτική, λόγω έλλειψης απαρτίας στην συνεδρίαση της Επιτροπής Διαβούλευσης την Κυριακή 4 Σεπτεμβρίου.

H Πρόεδρος της Ε.Δ.
ΤΑΠΡΑΝΤΖΗ – ΠΕΤΤΑ ΧΡΙΣΤΙΝΑ

Στην συνεδρίαση καλείται να παραστεί ο Δήμαρχος Τριανταφυλλάκης Ιωάννης προς τον οποίο κοινοποιείται η παρούσα.

Στην συνεδρίαση καλούνται να παραστούν οι Αντιδήμαρχοι του Δήμου Ξηρομέρου, οι Πρόεδροι των Νομικών Προσώπων του Δήμου, οι επικεφαλής των Δημοτικών Παρατάξεων του Δήμου και οι Πρόεδροι των Κοινοτήτων του Δήμου.

Πίνακας Αποδεκτών
Εκπρόσωποι Φορέων:

  1. Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων Δημοτικού Σχολείου Αρχοντοχωρίου, με εκπρόσωπο τον Πιτσινέλη Ηλία και αναπληρωτή την Λιάβα Παρασκευή.
  2. Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων Δημοτικού Σχολείου Αστακού, με εκπρόσωπο την Βραχνού Σταυρούλα και αναπληρώτρια την Μακρυνιώτη Παναγιώτα.
  3. Λαογραφικός Σύλλογος Γυναικών Αστακού με εκπρόσωπο την Ρεπάνη – Ζούλα Ιωάννα με αναπληρώτριά την Μερισιώτη – Μπαμπούρη Μαρία.
  4. Σύλλογος Δασκάλων και Νηπιαγωγών Βόνιτσας (περιλαμβάνει τα σχολεία της Δ.Ε Αλυζίας), με εκπρόσωπό του την Θεοχαρίδη Αριάδνη.
  5. Σύλλογος Απανταχού Χοβολιοτών Αστακού, με εκπρόσωπο τον Μαστρογιάννη Γεώργιο και αναπληρωτή του την Σαφάκα Φουρτουνιά.
  6. Πολιτιστικός Σύλλογος Βάρνακα, με εκπρόσωπο την Παππά Βάσω και αναπληρώτρια της την Κεραμίδα Κωνσταντίνα.
  7. Πολιτιστικός Σύλλογος Μπαμπίνης «Χριστόδουλος Παμπλέκης», με εκπρόσωπο τον Κυριαζή Νίκο και αναπληρωτή τον Κομπλίτση Απόστολο.
  8. Αθλητική Ένωση Αλυζίας, με εκπρόσωπο τον Γεωργαλή Απ. Βασίλειο και αναπληρωτή τον Μαρκεσίνη Δημήτριο.
  9. Σύλλογος Επαγγελματιών Μύτικα, με εκπρόσωπο τον Σακουφάκη Βασίλειο και αναπληρωτή του, την Γαλάτη Κωνσταντίνα.
  10. Τεχνικό Επιμελητήριο Περιφ. Τμήμα Νομού Αιτ/νίας, με εκπρόσωπο τον Σούλα Βασίλειο.
  11. Σύνδεσμος Χρυσοβοτσάνων «ΤΑ ΚΟΡΟΝΤΑ», με εκπρόσωπο την Γεωργούλα Καλλιρόη και αναπληρωτή της, τον Σάββα Ταξιάρχη.
  12. Πολιτιστικός Σύλλογος Μαχαιριωτών Ξηρομέρου, με εκπρόσωπο την Γκούμα Πηνελόπη και αναπληρωτή της, τον Καραγιάννη Γεώργιο.
  13. Σύλλογος Γονέων Γυμνασίου και Λυκειακών Τάξεων Φυτειών, με εκπρόσωπο τον Τζαχρήστα Γεώργιο και αναπληρωτή τον Μανδύλη Φώτιο.
  14. Σύλλογος Γονέων Δημοτικού Φυτειών, με εκπρόσωπο τον Κουτσομπίνα Δημήτριο και αναπληρωτή του την Πατσιά Βάγια.
  15. Περιβαλλοντικός και Πολιτιστικός Σύλλογος Χρυσοβίτσας «Ο Άγιος Γεώργιος», με εκπρόσωπο την Παπαδημητρίου Τζένη και αναπληρωτή της τον Γαντζούδη Σωτήριο.
  16. Αγροτικός Συναιτερισμός Φυτειών «Ακαρνανική Γή», με εκπρόσωπο τον Γαλάνη Ιωάννη και αναπληρωτή τον Γεωργούλα Νικόλαο.
  17. Τ.Ο.Ε.Β Φυτειών, με εκπρόσωπο τον Τάκο Ευάγγελο και αναπληρωτή τον Παληγεώργο Χρήστο.
  18. Εκπολιτιστικός Σύλλογος Καραϊσκάκη, με εκπρόσωπο τον Ρηγάλο Χριστόδουλο και αναπληρωτή τον Κουντούρη Αθανάσιο.
  19. Πολιτιστικός Σύλλογος Απανταχού Στρογγυλοβουνιτών, με εκπρόσωπο την Χατζή Πηγή και αναπληρωτή της, τον Χατζή Ευστάθιο.
  20. Σύλλογος Απανταχού Αστακιωτών, με εκπρόσωπο τον Μπόνη Χρήστο και αναπληρωτή του την Σούρλα Γωγώ.
  21. Ναυτικός Όμιλος Μύτικα, με εκπρόσωπο τον Λιώτο Γεώργιο και αναπληρωτή τον Μπίρμπα Μιλτιάδη.
  22. Σύλλογος Γυναικών Μύτικα, με εκπρόσωπο την Χρήστου Νίκη και αναπληρώτριά της την Γαρίδα Κλεονίκη.
  23. Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων Δημοτικού Σχολείου – Νηπιαγωγείου Μύτικα, με εκπρόσωπο την Τζαβίδη Παρασκευή και αναπληρώτριά της την Λιβιτσάνη Ελεάνα.
  24. Πολιτιστικός Εξωραϊστικός Σύλλογος Πηγαδιών (Μάνινα), με εκπρόσωπο τον Σκεπετάρη Δημήτριο και αναπληρωτή του την Νταβατζή Θεοδώρα.

Δημότες:

  1. Κουτσομπίνας Περικλής με αναπληρωτή του, την Λύσσαρη Μαρία –Ελένη.
  2. Ζαρκαδούλας Αθανάσιος με αναπληρωτή του, τον Καλλίνικο Ιωάννη.
  3. Τζογάνης Νικόλαος με αναπληρωτή του, τον Χολή Παναγιώτη.
  4. Πιτσούλια Αγγελική με αναπληρώτριά της, τον Μαυρέλη Χρήστο.
  5. Συργιάννης Δημήτριος με αναπληρωτή του, τον Μπιτσώρη Γεώργιο.
  6. Γεωργαλής Ηλίας με αναπληρωτή του, τον Κουτσομπίνα Δημήτριο.
  7. Παλουμπά Γεωργία με αναπληρωτή της, τον Ναούμη Χρήστο.
  8. Ψωμάς Απόστολος με αναπληρωτή του, την Ζαβιτσάνου Χρυσούλα.

AgrinioStories