Αγρινιώτικο καλαντάρι Ιουνίου
21 Ιουνίου 1964
Η Εθνική ομάδα ποδοσφαίρου των Ενόπλων στο Αγρίνιο
Η εθνική ποδοσφαιρική ομάδα των Ενόπλων Δυνάμεων με όλους τους διεθνείς και επίλεκτους παίκτες έφθασε στο Αγρίνιο για να αντιμετωπίσει σε έναν φιλικό αγώνα τον Παναιτωλικό Γ.Φ.Σ., ο οποίος αγωνιζόταν εκείνη την εποχή στην Β’ εθνική κατηγορία. Στην ομάδα των ενόπλων συμμετείχαν οι: Παπαϊωάννου, Οικονομόπουλος, Βεντούρης και Μαρίνος. (Ελευθερία 21/6/1964)
Φωτογραφία ανάρτησης: Μίμης Παπαϊωάννου
Έρευνα – Κείμενα: Λ. Τηλιγάδας
![](https://agriniostories.gr/wp-content/uploads/2024/06/agriniostories-logo-100_640x121-e1717515578861.webp)